Сухівський ДНЗ

 





Старша група "Сонечко"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вихователі:

 

Пупена Любов Дмитрівна
Кошан Віра Іванівна

 

 

Пом. вихователя:

 

Кузан Ганна Іванівна
Кузан Марія Дмитрівна

 

 

 

 

Наші заняття у вільний час

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20.02 2014р

Відкрите занятття

Старша група

Вихователь: Пупена Любов Дмитрівна

Тема. Пригоди маленької Сніжинки.

Мета: вдосконалювати навички звукового  аналізу слів та поділу їх на склади; перевірити засвоєння дітьми чистомовки про голосні звуки, збагачувати словниковий запас. Поглиблювати знання про природні явища, вміння виділяти об’єкти живої та неживої природи; узагальнити знання про властивості снігу й стану води; замінювати іменники займенниками (він, вона). Закріплювати  знання про лічбу у межах вісім, порівнянні – більше, менше; вміння орієнтуватися у просторі (вниз, угору). Розвивати зв’язне мовлення, фонематичний слух, уяву; закріплювати властивості снігової та дощової хмаринки використовуючи оповідання В,О, Сухомлинського «Снігова Хмаринка, Біла Мишка та Біла Павучиха». Виховувати любов до природи.

Матеріали: набірне полотно, площинне зображення сніжинки, хмарки, білочки, ялинки, фішки для звукового аналізу слів, краплинки, цифри 4 і 8, знак більше, менше, зошит, ручка.

 

 

Хід заняття

Добрий день, шановні діти!

 Вправо, вліво поверніться,

Одне одному всміхніться,

А дню ясному вклоніться.

Свій день завжди починайте з посмішки, і тоді у вас усе буде гаразд, бо від неї всім стане тепліше. Даруйте всім свої посмішки і нехай всі посміхаються вам.

Діти, яка зараз пора року?( зима)

За якими ознаками ви дізнались про це?( холодно, іде сніг)

Які зміни в природі відбуваються взимку? (дерева стоять голі, не чути спів пташок).

З чого складається сніг?( з маленьких частинок льоду). Сьогодні я вам розповім про пригоди маленької Сніжинки. Ви довідаєтесь, у що може перетворюватись сніг. Пограєте в цікаві ігри, які допоможуть вам пізнати властивості води і поглибити свої знання про природні явища, а зараз слухаємо казку.

Жила-була маленька Сніжинка, ось така. (показую). Якими словами можна описати її? ( біла, гарна, гостренька, чудова, крихка, холодна). А давайте слово «сніжинка» поділимо на склади. Пригадаємо, як ми це робили. Ручку ставимо під підборіддя « сні-жин-ка». Скільки складів у цьому слові? Які з них голосні? Які приголосні?  Давайте пригадаємо, які голосні звуки ми знаємо:

А-а-а – котика нема.

О-о-о – його ми знайдемо

У-у-у – он він у кутку

Е-е-е – мишку нам несе

І-і-і – он він на печі

И-и-и – доглядає сни

Діти за допомогою фішок виконують звуковий аналіз слова.

Молодці, слухаємо далі. Разом зі своїми сестричками Сніжинка жила у великій, пухнастій хмарі. Ось у такій. (Прикріплюю зображення хмаринки на набірне полотно). Матінка-хмаринка дуже любила своїх донечок. Вона бережно носила їх над землею і показувала гори, ліси, поля, аж доки малесенькі сніжинки не підросли. Нарешті настав той день, коли матуся випустила їх у широкий світ. Це був казковий політ! Сніжинки кружляли над землею  у веселому таночку, то спускаючись донизу, то здіймаючись угору. Наша Сніжинка також летіла  разом із своїми сестричками назустріч невідомому.

Проводиться гра «Впіймай сніжинку» дитина, яка правильно відповідає на запитання отримує сніжинку. Хто дасть найбільше правильних відповідей і збере найбільшу кількість сніжинок, той перемагає.

Запитання:

1. Які є види природи?

2. Назвіть об’єкти неживої природи.

3. Назвіть об’єкти живої природи.

4 Як називаються тварини про яких дбають люди?

5. Як називають тварини, які самі добувають їжу?

6. Чим живиться білка?

7. Які звірі взимку сплять?

8. Яке дерево ніколи не скидає свого листя?

9. Якого птаха називають лікарем дерев?

10. Яка пташка підкидає свої яйця у свої гнізда?

11. Хто взимку змінює колір хутра?

12. Які птахи не відлітають взимку в теплі краї?

Підсумовую опитування, визначаю переможця.

Повернімося до нашої Сніжинки. Вона літала-літала в повітрі у веселому гурті сестричок, а потім захотіла побачити, що ж там унизу, і почала тихенько спускатися на землю. Враз усе навколо стало білим-білим. Дерева, будинки, гори  й поля вкрив пухкий сніг. А ви, діти, любите сніг? (Так). Пограємо у гру «Добе-погано». Поміркуємо, що доброго й що поганого у такому явищі, як сніг.

Діти висловлюють свої міркування.

Добре:

*Сніг зігріває взимку землю, дає їй вологу.

*Сніг можна використовувати, як холодильник.

*Можна кататися на санчатах, лижах, кидатися сніжками.

*Зі снігу можна зліпити сніговита.

*Сніг дарує радість.

Погано:

*Якщо багато снігу, важко ходити, їздити.

*Мокрий сніг налипає на гілках дерев.

*Диким тваринам і птахам важко знаходити собі під снігом їжу.

*Мокрий сніг псує взуття, можна промочити ноги.

Ви справді багато знаєте про сніг. Тепер послухайте, що далі було з Сніжинкою. Настав ранок, засяяло сонечко. Сніжинка помітила, що лежить на пухнастій ковдрі, яка виблискує під яскравими променями сонця, не мов коштовне каміння. Такого дива Сніжинка ніколи ще не бачила. Велика радість переповнила її, і Сніжинці захотілося танцювати. Ніби вгадавши її думки вітерець підхопив Сніжинку і закружляв із нею в таночку. А потім опустив її на пишну зелену ялинку ( вивішую на набірне полотно ялинку з шишкою вгорі й білочкою внизу та сніжинку).

Фізхвилинка

Давайте і ми уявимо себе маленькими, легенькими сніжинками, яким так добре спиться в хмаринці ( діти присідають,вдають,що заснули), вони пливуть по небу, не мов у човнику ( легенько погойдуються) їм добре, бо вони всі разом ( Діти присідають і обіймають сусіда рукою, утворюючи коло),аж раптом налетів легенький вітерець, загойдав сніжинку вправо-ліво ( Діти підводяться, піднімають руки і погойдують ними). Полетіли сніжинки на поля, луки, села і міста, закружляли і вальсі. А вітерець грався з ними: то підіймав їх угору, то кружляв у таночку. Зрештою всі сніжинки сіли: одні на землю, інші на дерева, ще інші на людей. Усі сніжинки сіли на землю.

Під ялинкою Сніжинка побачила Білочку. Білочка була сумна, бо не могла зірвати шишку, яка заховалась поміж густих ялинових гілок. Спробуймо допомогти Білочці дістатися до шишки. Для цього ви маєте полічити клітинки на ялинці у першому рядочку потім у другому і порівняти у якому рядочку більше квадратів, а в якому менше. (Дитина на дошці викладає цифри і ставить між ними знак порівняння).

Білочка випадково зачепила гілочку на якій сиділа Сніжинка, й Сніжинка опинилася на Білоччиному носику. Вона розтанула і маленькою краплинкою скотилася вниз. І потрапила в обійми невеликої Річечки, що протікала повз ялинку. (Прикріплюю на полотно краплинку). Тут Краплинка - тепер ми її так називатимемо її - зустрілася з такими ж краплинками як і вона. В багатьох із них наша краплинка впізнала свої сестричок, колишніх сніжинок. Вони згадали свій таночок і дзвінко задзюрчали, то пірнаючи, то виринаючи на поверхню води. Стрімка Річечка несла краплинки все далі і далі. По дорозі вони бачили багато не відомого та цікавого. А що саме зустріли на своєму шляху краплинки ви дізнаєтесь, коли виконаєте завдання в зошиті на сторінці . Але спочатку давайте підготуємо руки до письма.

 

Ми навчались, ми трудились,

Наші руки вже стомились,

А щоб гарно написати,

 Треба пальці розім'яти.

 Руки кілька раз стряхнемо

І писати враз почнемо.

Покладемо правильно зошит, візьмемо ручку, спинка рівненька. Виконаємо завдання і побачимо кого зустріла Краплинка на своєму шляху( на килимку).

Краплинки пливли собі пливли,й опинились у невеличкій водоймі (що таке «водойма»). Це стрімка Річечка зустрілася зі своїм братом Озерцем. Вода в ньому була тепла-тепла. Діти, ви чули про озера, в яких вода цілий рік майже гаряча й можна купатися взимку. В цих озерах б'ють гарячі джерела. Краплинкам стало дуже тепло й вони потроху почали перетворюватись в легку пару, яка полинула в небо. Коли ж усі піднялися дуже високо, де холодно, то утворили велику снігову хмару, яка згодом народить багато гарненьких, біленьких та легеньких сніжинок.

Висновок: діти, вам сподобалась казочка про Сніжинку? А яке завдання вам сподобалось виконувати? То що таке « водойма»?

А зараз послухайте оповідання В.О.Сухомлинського «Снігова Хмаринка, Біла Мишка та Біла Павучиха».

Діти, як звати подружок Снігової Хмаринки?

Спільними зусиллями Снігова Хмаринка зі своїми подружками дарує дітям радість.

 


 

 

 

 

 

28.03.2014 р

Відкрите заняття

Вихователь: Кошан Віра Іванівна

Тема. «Пригоди Червоної Шапочки»

Мета: виявляти обсяг та якість знань дітей про числа та дії з ними, сформованість навичок лічби від заданого числа та зворотної; вміння розв’язувати суміжні числа, орієнтуватися в просторі. Закріплювати знання геометричних фігур. Вправляти в поділі цілого навпіл та на чотири частини. Розвивати фантазію, пам’ять, логічне мислення, увагу, зв’язне мовлення; розвивати спритність, кмітливість, увагу у грі. Виховувати наполегливість у досягненні мети, товариськість.

Обладнання: будинок, лісова галявина, квіти з приладами на них, килим з геометричними фігурами, картини з дрібними намальованими деталями предметів та паличками до кожної; повітряна кулька; гриби, шишки, пиріг демонстраційний, ніж.

 

Хід заняття

 

(Діти заходять в зал).

  • Добрий день малята.
  • Подивіться скільки багато гостей завітало до нас на наше заняття. Це тому, що воно сьогодні у нас буде незвичне. Давайте привітаємося з гостями.
  • Сьогодні ми з вами вирушимо у незвичайну подорож. А щоб не заблукали в дорозі нам треба знати арифметику. Гадаю діти, що вам будуть корисні і цікаві завдання.
  • Вирушимо на справжньому транспорті «килимі-самольоті». Подивіться, який він гарний, а які на ньому візерунки.

 

Дидактична гра «Килим-літак»

Вихователь. Погляньте на цей килим, які геометричні фігури ви тут бачите? Назвіть їх. Скільки на ньому трикутників, овалів, квадратів, кругів, прямокутників? А щоб ми могли злетіти, нам треба порахувати у зворотньому напрямку (10 до 1).

 

(Діти лягають і закривають очі)

 

  • На яку чудову галявину ми потрапили! З якої ж вона науки.

 

(Заходить співаючи Червона Шапочка).

 

    - Усі впізнали цю дівчину? Так, це Червона Шапочка.

- Вітаємо тебе Червона Шапочка.

 

Ч. Ш. Добрий день малята!

 

  • Діти, а як іще можна було б назвати цю казку? («Пригоди дівчинки  в лісі», «Дівчина і Вовк»).
  • А чи знаєш ти Червона Шапочко, що в лісі блукає голодний Вовк? Ми не можемо відпустити тебе саму. Діти, давайте допоможемо їй дістатися до бабусиної хатинки. Разом веселіше і дорогу швидше відшукаємо. Дивіться, ось стежина незвичайна, а ось галявина з квітами, на яких написані приклади. Що ж виберемо?

 

Вихователь. Куди нам іти далі?

Сорока. Сире-не-не, сире-не-не, я вже знаю вже лечу, швидко вам все підкажу.

 

(Залітає Сорока)

  • По стежині дорога довга, а по галявині з квітами коротка. Треба розв’язати приклади, написані на квітах і знайти відповідь серед пелюстків, які вітер відірвав від кожної квіточки і прикріпити її.

(Діти виконують завдання)

 

Дидактична гра «Лісова галявина»

Вихователь. А хто пихкає біля пеньочка?  Та це ж їжачок. Що ти там робиш маленький? Добрий день!

 

Їжачок. Я фантазую, вигадаю малюнки та викладаю їх з паличок. А ви вмієте фантазувати? Ось у мене 8 паличок. Складіть малюнки до кожної картки-підказки. На них вже намальовані дрібні деталі предметів, треба тільки здогадатися, яке це має бути зображення і замінити його. Впораєтеся?

 

(Діти виконують завдання)

 

Дидактична гра «Склади малюнок з паличок»

Вихователь. Чудові вийшли в нас малюнки. Гарно вмієте фантазувати. Чи не правда? Їжачок згоден зі мною?

Їжачок. Так, мені сподобалося. Дякую за те, що пограли зі мною.

Вихователь. Давайте пограємо ще.

 

Дидактична гра «Ти котися, наша кулько»

(Лічба від заданого числа. Діти утворюють коло, вихователь пускає по колу повітряну кульку).

Вихователь. Ти котися, наша кулько, швидко, швидко побіжи. Тому, хто тебе спіймає полічити допоможи.

(Вихователь називає число від якого треба почати лічбу. Діти лічат до 10. після кількох повторень вихователь непомітно проштрихує кульку і вона гучно лопає. Від цього прокидається Вовк).

 

Вовк. Хто мене збудив? Що тут за гамір? Я такий голодний, усіх з’їм!

Вихователь. Не їж нас, Вовчику, ми тут займаємося арифметикою. Приєднуйся до нас. Разом веселіше.

Вовк. А що таке – риметика? Рими придумувати? Це я люблю: пуш – хрущ, калина-малина, дружок-хом’ячок, ґава-нава.

Вихователь. Ні не риметикою, а арифметикою.

Вовк. А це безпечно?

Вихователь. Зовсім безпечно, ми просто вчимося додавати й віднімати.

Вовк. Це мені до вподоби: віднімати, грабувати, ображати та з’їдати.

Вихователь. Ні, ми нічого, ні в кого не забираємо, ми будемо роз’язувати задачі та приклади.

Вовк. Що ж тут цікавого?

Вихователь. Ти пограй з нами, повчися, може й тобі сподобається.

Вовк. Добре умовили.

Вихователь. Подивіться Білочка повісила на дереві різні шишки, гриби та горішки – готує собі на зиму припаси і приготувала для нас різні задачі. Спробуймо їх вирішити.

 

Діти. Так

 

Дидактична гра «Задача»

- А давайте складемо самі задачі за допомогою грибів і шишок. Тепер поставимо до задачі запитання: «Скільки у Білочки припасів на зиму?» (Відповіді дітей).

- Правильно.

- Молодці, цікава вийшла задача. Сподобалася тобі Вовче гра?

 

Вовк. Так цікава ц вас арифметика. Я так не вмію. А куди ви йдете?

Ч. Ш. Я іду до бабусі і несу їй пиріжки, молоко і горщик масла.

Вовк. Краще віддай це мені. Я дуже голодний. Бо з’їм тебе, твою Бабусю і всіх дітей.

Ч. Ш. Не віддам. Це все для бабусі.

Вовк. Ну хоч половину.

           Ну хоч чверть.

Вихователь. Добре ми пригостимо тебе, якщо ти зумієш поділити пиріг наполовину і на чотири частини.

 

(Даю Вовкові пиріг)

 

Вовк. (Крутить його). Не знаю як це робити, якщо не допоможете, я його весь з’їм.

Вихователь. Добре, ми тобі допоможемо. Як ви гадаєте, діти, може, поївши, він подобрішає? Що треба зробити, щоб ціле розділити на дві одинакові частини? (Розділити навпіл)

 

(Вихователь розрізає великий пиріг)

 

Дидактична гра «Ділимо пиріг»

Вихователь. В мене є дві однакові частини, тобто дві половини від цілого. (Відповіді дітей. Вихователь розрізає).

У мене в руках чотири чверті від цілого пирога.

Червона Шапочко пригощай звірят пирогом.

 

Ч. Ш. На тобі чверть, Вовчику поласуй.

Вовк. (Радіє) Дякую!

Ч. Ш. На тобі чверть Білочко, за цікаву задачу.

Білочка. Дякую.

Ч. Ш. І ти, Сороко, пригощайся за те, що дорогу нам показала.

Сорока. Дякую.

Ч. Ш. Більше не залишилося.

Вихователь. Не сумуй. Зараз прийдемо до бабусі вона нас пригостить своїми пиріжками. А ось і бабусин будинок. Як ми відчинемо двері? Подивіться на цей незвичайний замок.

 

Дидактична гра «Замок»

Вихователь. (Знаки: більше, менше, дорівнює). Ви вже зрозуміли діти. Нам треба правильно поставити знаки: «більше», «менше», «дорівнює»  і двері відчиняться.

Вихователь. Добрий день бабусю. Ми до вас у гості прийшли.

Бабуся. Дякую тобі внучко, що ти прийшла мене провідати із своїми друзями. Дуже рада бачити тебе і всіх вас здоровими і веселими. І пригощу вас смачними пиріжками.

 

 

 

 

 

 

СВЯТО ОСЕНІ

13.102014 Старша група

Діючи особи:

Ведуча, Дощик, Хмаринки, Дівчинка, Журавлі,Білочки, Лисичка, Їжачок, Грибочки, Ведмідь, Полунички, Яблуко, Вишні, Гусінь, Осінь.

Під музику один за одним забігають діти і вільно стають у залі.

Діти:
1. Ходить осінь по садах
Ходить, усміхається
Ніби в казці швидко так
Кольори міняються.

2. Мов господарка уміла
Лиш пройшла лісочком
Ген калина вже дозріла
Виросли грибочки.

3. Коли із дерев всі листочки злітають
Коли вже на південь
Птахи відлітають,
Коли небо сіре,
Холодний дощ ллється, –
Оця пора року...
Разом: Осінню зветься!


Пісня „Щедра осінь”.
По закінченню пісні діти сідають на свої стільчики.
Ведуча
Ось і крапельки, краплинки
Пострибали по стежинкам.
Хмарочки збираються,
Дощик починається
Під музику вибігає дощик
Дощик
Я осінній дощик
По полях гуляю,
Садки поливаю
Подружок хмаринок
У танок збираю.
Танок хмаринок
Хмаринки:
1. Ми хмароньки, хмаринки,
Збираємо краплинки.

2. А дощик поливає
Гаї, поля, ліси.


3. Нас недарма назвали
Королевами краси.
Хмаринки сідають на стільчики, виходить дівчинка з парасолькою
Дівчинка:
Дощику, чом нас лякаєш
І гуляти не пускаєш?
Парасолькою новою
Я накриюсь з головою,
Чобітки високі взую,
По калюжах потанцюю.

Ведуча:
Ось наші парасольки (роздає дівчаткам). Візьмемо їх і затанцюємо під ними веселий танок.

„Танок з парасольками”.
Ведуча:
Над гаєм позолоченим
В сумний осінній час
Летять на південь сонячний
Журавлики від нас.

„Танок журавлів”
Журавлі:
1. Журавлики, журавлики
Рідний край покинуть
Та весною разом знов
До вас прилинуть

2. Тож на розставання
Вам ми обіцяємо:
Передамо вітання
Дітям з тепло краю.

Ведуча:
Годі нам вже, діти,
За літом сумувати.
Грай, музико, швидше грай –
Будем танцювати.

Пісня „Посміхнись”

Ведуча: Діти, а чи хочете ви побачити осінь? Як ви думаєте, де вона живе?
Осінь живе у лісі.
Давайте, мої любі, підемо до лісу та спробуємо відшукати осінь.
Думаю на нас там чекають різні пригоди.
Під пісню „Ми йдемо” діти крокують біля своїх стільчиків.

Під музику заходять Білочки.
Білочки:
1. Ми білочки-сестрички
До зими готуєм
Смачні грибочки та шишки

2. Ой не для забави
І не задля втіхи
День у день збираєм
Ми в лісі горіхи

3. Свої хатинки старанно ладнаєм
І зима нас не лякає
Хай собі хоч завтра завітає.

Ведуча: Білочки, ходімо разом з нами осінь шукати.
(Діти крокують. З’являється зайчик).

Ведуча: Ой, маленьке зайченятко,
Де твоя домівка-хатка?

Зайчик: В мене хатка за горбочком
Під ялинкою й дубочком.

Ведуча: Зайчик, ходімо разом із нами.
(Діти крокують. Під музику заходить лисичка.)

Лисичка: Я лисичка, я сестричка,
Шубку маю вогняну
Ще й пишненький хвіст і лапки
І на місці не сиджу.
І цікаво мені знати
Що ви шукаєте, малята?

Ведуча: Ми шукаємо осінь. Ходімо разом з нами.
(Діти крокують. З’являється їжачок. )
Їжачок: Я їжачок, я хитрячок.
Із голок та шпичок.
Пошив собі піджачок
І у тому піджачку
Я гуляю по ліску
Нанизую на голки
Груші, яблука, гриби.

Ведуча: Ходімо з нами, їжачок, осінь шукати.

Діти, як багато звірів ми зустріли в лісі. Цікаво, а чи вміють вони танцювати? Давайте запросимо звірят у танок.

Хоровод „Ми у лісі були”.

Ведуча: Погляньте, з-під листочків
Виглядають шапочки грибочків.

Пісня-танок „Лісові грибочки”.
Грибочки:
1. В мене ніжка одна,
Чобітка не маю.
На одній нозі стою
І на вас чекаю.

2. В гарних шапочках-брилях
Заховалися в кущах.
Раз, два три, чотири, п’ять,
Спробуй нас ти відшукать.


Ведуча: Ми корзинки гарні маєм
І грибочки позбираєм.
Гра „Збери грибочки”.

Ведуча: Весело пограли
І грибочки позбирали.
Але ж осені ми так і не знайшли!
Ой, а хто це спить під дубком
Ще й накрився кожушком?

Ведмідь: Я ведмедик-ведмежа,
Шубка в мене чепурна
Восени лягаю спати,
Тож прошу не турбувати.

Ведуча: Не лягай, ведмедику, краще з нами погуляй! Може, знаєш, де осінь ховається? Ми весь ліс обійшли, а її не знайшли.

Ведмідь: Знаю, он її хатка. Хочете я її покличу?
Хочемо!
(Ведмедик підходить до хатки і стукає у вікно. Осінь виглядає у віконце).

Осінь: Хто це стука у віконце?
Може це промінчик сонця?
Може, гілочка із дуба?
Ні, це ведмежатко любе.

Ведмідь: Осінь, діти запрошують тебе на свято.

Осінь: Вже збираюсь, одягаюсь
І на свято наряджаюсь.

(Виходить і співає пісню „Осінь чарівна”).
Осінь: Добрий день, діти!
Ви просили – я прийшла,
Й повний кошик подарунків принесла:
Яблука смачні, рум’яні,
Груші наливні, духмяні,
Полуниці, вишні та горіхи
Всім для радості та втіхи.
(вибігають фрукти).
Полунички:
Ми – ягідки полунички.
У нас, дітки гарні личка.

Ми червоні, соковиті,
Наче сонечком повиті.
Яблуко:
Яблучко я наливне.
Полюбляють всі мене.
А хто яблучні п’є соки,
У того рум’яні щоки.

Вишні:
Ми – стиглі вишні,
Рум’яні та пишні.
Апельсин:
А я, друзі апельсин,
Сонечка маленький син.
(Вибігає гусінь)
Гусінь:
Ми фрукти всі поточим,
Бо дуже їсти хочемо!

Ці яблука та сливи
Корисні та красиві.

Чудові вишні, полунички!
Ось апельсин і воноград!
З’їмо ми ваш фруктовий сад.

Фрукти розбігаються, а гусінь їх ловить

Ведуча: Люба Осене! Малята
Дуже раді всі тобі,
Бо сьогодні гарне свято
Ти даруєш дітворі.

Дівчинка: Яка красива ти,
Що й не сказати
Чи можна із тобою поруч стати,
Торкнутись пальчиком твоїх прикрас?
Спасибі, Осінь, що прийшла до нас!

Осінь: Тож листочки золоті тримайте,
Й у таночку з ними покружляйте!

„Танець з листочками”
Осінь:
Як ви добре танцювали.
За вашу старанність таку
Зараз всіх нагороджу:
Осінні дари тримайте
І всіх друзів пригощайте.
(Осінь пригощає дітей).
Вже час мені прощатись.
Та ми будем ще стрічатись.
Виростайте всі здорові,
Білолиці, чорноброві.
А через рік в такий же час
Я чекаю в лісі вас.